PIEŠŤANY: Kam s deťmi v kúpeľoch bez kúpania

,

Tohtoročná jeseň prekvapila. Teploty dosahovali rekordné hodnoty, čo spôsobilo, že Malý výletník nazbieral asi tonu gaštanov a tisíc rôznofarebných listov pri každodenných prechádzkach po vonku. Až jedného dňa gaštany došli (nie u nás doma, ale vonku pod stromami 🙂 ) a Malý výletník sa dožadoval nejakej tej zbieracej akcie.

A keďže aj nás, rodičov dvoch akčných výletníkov, to ťahalo na chvíľku uniknúť pred uponáhľanými dňami, tak sme sa rozhodli hľadať gaštany niekde na výlete. Voľba padla na Piešťany. Už cez leto sme sa tam chystali, ale až teraz nám to vyšlo. A možno to tak aj malo byť. Piešťany sú na jeseň nádherné na výlet s deťmi.

Ale ešte viac sme zostali milo prekvapení, ako sa Piešťany zmenili na baby-friendly mestečko:

a) podniky pripravené na deti, či už detským kútikom alebo prebaľovacím pultíkom
b) ihriská, jazierka, parky, zvieratká…
c) zaujímavé koncepty v interiéri

Tak ako? Ste zvedaví kam s deťmi v Piešťanoch? Nám chvíľu trvalo, kým sme si spravili malý rešerš na internete, tak snáď Vám ušetríme naším článkom vzácny čas.

Kde sa najesť s deťmi v Piešťanoch a baby-friendly podniky

Prinášame Vám tipy na baby-friendly podniky a kaviarne v Piešťanoch, ktoré sme osobne navštívili a trochu sa zrelaxovali.

#1: Concept Coffee

Diskusie na internete nám nezávisle od seba neustále odporúčali Concept Coffee, ako to najlepšie miesto na raňajky. Pražia si vlastnú kávu, pečú si svoje koláčiky (bio, raw, z kvalitných surovín, bez rafinovaného cukru… – skrátka pekne poctivo) a panuje tu príjemná atmosféra.

Drevená škatuľa s detskými hračkami

Krásne tartaletky a chutné koláče

Čerstvá kávička a domáce limonády

Klasický detský kútik tu nehľadajte, ale malých výletníkov isto interiér zaujme (nie každý deň obdivujú bicykel na stene) a na tú chvíľu ich priklincujete k stolu vďaka tým super koláčikom.

#2: Elizabeth cukráreň

Tak keď už sme pri tých koláčikoch… Pôvodne sme sem nemali v pláne ísť… A ani sme nečakali, že tu bude niečo baby-friendly. Totiž Malí výletníci súbežne zaspali. Takýto vzácny okamih treba využiť a na chvíľu sa zastaviť a nasávať krásnu jesennú atmosféru na Kúpeľnom ostrove. Kaviareň Elizabeth nám prišla akurát do cesty. Príjemné posedenie na terase nás vlákalo do svojich chápadiel. Kaviareň Elizabeth dýcha dobovou atmosféru. O to väčšie bolo naše prekvapenie, keď sme zistili, že vnútri majú:

Detský kútik s malými stoličkami a stolíkmi na kreslenie

Prebaľovací pult

Detskú stoličku

Vlastné koláče a domáce limonády

A áno, je odtiaľto vidieť jazierka s kaprami.

#3: Zuckmann Villa

Opäť podnik, na ktorý sme na internete čítali samé chvály. Reštaurácia s veľmi kvalitnou kuchyňou. Suroviny berú zo slovenských fariem. Detské menu síce nemajú, ale vôbec nemali problém nám vyjsť v ústrety, čo sa týka jedla pre Malého výletníka. A dokázal pekne zvládnuť aj stolovania, pretože tu mali k dispozícii (preňho neokukané) hračky, ktoré väčšinu času študoval.

Krabica s rôznymi hračkami

Samostatná miestnosť s prebaľovacím pultom

Detská stolička

Výborná kuchyňa a milá obsluha

A na záchodoch majú automatický dávkovač mydla, ktorým bol Malý výletník fascinovaný :-).

#4. Guden Guden

Navštíviť Piešťany a neochutnať oplátky? Chyba! Ale čo keď také tie zabalené v darčekových predajniach zvyknú byť občas chuťovo nevýrazné. Našli sme malý poklad. Alebo veľký poklad? Značka Guden Guden vyrába oplátky, ktoré nesú svetové ocenenie “zlatá hviezda Great Taste” pre rok 2018. No nekúp to! A to nehovoriac o ich skvelej prozákazníckej orientácii. Obslúžili nás, aj keď oficiálne majú v sobotu zatvorené (ale akurát na naše šťastie v ten deň dopekali nové zásoby, takže boli na prevádzke), dostali sme čerstvočerstvé chrumkavé oplátky (ten smutný výraz Malého výletníka, keď zistil, že všetko pojedol) a ešte sme mali možnosť ochutnať novinku, ktorú dolaďujú, než ju začnú vo veľkom predávať (ó, áno, prosím – prosím, predávajte tú pistáciovú). Skrátka neoľutujete.
P.S.: riešime dilemu, či tie oplátky, čo sme kúpili ako darček rodinke nezjeme sami 🙂 . Sú také návykové…

#5. A za zmienku stoja ešte…

(Doplnené 2021) Priebežne sledujeme, čo je v Piešťanoch nové, lebo sa tam čoskoro chystáme. Na vlastnej koži ešte nemáme odskúšané, ale celkom sa nám pozdávajú a najbližšie vyskúšame aj La Musica – miesto, kde to žije hudbou, jedlom a aj ihriskom v záhrade. Ak máte radi vegánské / vegetariánske jedlá, dávame do pozornosti Organila Food and Drink. A pokiaľ hľadáte dobrú kaviareň a raňajkáreň, pozrite si Mlynček Mulino – podľa fotiek to vyzerá na samé dobroty a kvalitnú kávu.

Kam s deťmi v Piešťanoch na prechádzku?

Samozrejme, že sme v Piešťanoch aj chodili, však tie zjedené dobroty treba niekde vybehať.

Piešťany s deťmi sú ako stvorené na túlanie sa. Keďže novembrové slniečko nám prialo, tak sme sa motali predovšetkým vonku. Naše potulky by sme rozdelili na tri časti:

CENTRUM – Mestský nádych

Na tejto strane Váhu nájdete hlavnú ulicu s obchodíkmi, reštauráciami, či zaujímavú Neposlušnú čiaru, ktorá vás prevedie zaujímavosťami mesta. A samozrejme musíme spomenúť nádherný Mestský park, kde môžete deti nechať vybehať. Nechýbajú ani ihriská. A ani veveričky 🙂 .

KÚPEĽNÝ OSTROV – Raj pre deti

Na Kúpeľný ostrov sa dostanete cez známy Kolonádový most.

Kúpeľný ostrov v Piešťanoch má svoje čaro. Už hneď pri vstupe sa poriadne zaseknete. Nachádza sa tu výbeh s pávmi a bažantmi, jazierka s krásnymi leknami a (pri troche šťastia) aj korytnačkami a aj maličký vodopád, či obrovský strom ginko biloba. Nechýbajú ani originálne sochy (detská fantázia nemá hraníc – Malý výletník v nich videl cibule a pór 🙂 ) a detské ihrisko.

LIDO – Ticho pre dušu

Ak túžite po tichu, zabehnite na ostrov Lido. Miesto, kde trochu spomalíte (samozrejme, ak práve nenaháňate potomka). Zastavili sme sa len na jeho cípe, ale stálo to za to. Naskytol sa nám pekný pohľad na Kolonádový most. Osadené sú tu aj rôzne drevené prvky, ktoré zaujali Malého výletníka. Všimli sme si, že je to obľúbené miesto domácich – stretli sme tu rybárov, cyklistov, bežcov, ale aj rodinky s deťmi.

A čo baby-friendly ubytovanie v Piešťanoch?

Ak sa rozhodnete v Piešťanoch tak ako my prenocovať, odporúčame Vlnku.

Majú veľmi dobré hodnotenia a my s nimi môžeme len a len súhlasiť. Ide o apartmány v prímorskom štýle, priestranné a pekne zariadené. Počas sezóny tu funguje aj kaviareň a bazén so slanou vodou. Apartmánov nie je veľa, takže to celé pôsobí príjemne komorne. Taktiež tu je “vozový park” – či odrážadlá pre najmenších, tak aj bicykle pre väčších. A na záhrade nemôže chýbať ani záhradný dom, či kôš na basketbal.

TOP 3 TIPY aneb čo sme nestihli, ale chceme sa vrátiť vyskúšať

Piešťany pre rodiny s deťmi poskytujú mnohé možnosti vyžitia. My sme mali k dispozícii len 1,5 dňa a hlavne sme si chceli užiť nádherné jesenné počasie. Keby sme však zápasili s dažďom, určite by sme navštívili:

KNIŽNICA
Čudujete sa? My sa nečudujeme, že sa čudujete. Ale keď si pozriete ich webovú stránku, pochopíte. Piešťanská knižnica sa stala živým miestom, kde sa to podujatiami len tak hemží. Pre deti pripravujú pravidelne výstavy, workshopy, predstavenia… A pozrite si v rámci ich virtuálnej prehliadky tie krásne priestory (hlavne Múdru ponorku). Už sa nevieme dočkať kedy sa vrátime a budeme môcť to to miesto plné detskej fantázie objaviť.

ELEKTRÁRŇA PIEŠŤANY
Zaujímavý koncept. Zrevitalizovali budovu elektrárne a dnes slúži najmä deťom a mládeži. Približuje im interaktívne vedu a techniku. Oplatí sa pozrieť si vopred ich program. V turistických informáciách nám odporúčili navštíviť napríklad Vedecký brloh, ktorý organizujú 1x mesačne.

LEGOVŇA
Ak máte tiež doma Lego nadšenca, určite si poznačte to to miesto. Je to legoherňa! Bežne tu prebiehajú kurzy s programom Brick by Brick, ktoré pomáhajú rozvíjať detskú fantáziu. Okrem toho sú otvorení zvedavým návštevníkom aj mimo kurzov. Ak sa rozhodnete sem zobrať deti, určite si pred príchodom overte otváracie hodiny…

EKO PARK

(Doplnené 2021) Najnovším prírastkom v rámci miest, ktoré stojí zato navštíviť s deťmi v Piešťanoch. Nachádzajú sa tu zvieratká z celého sveta, dokonca v rámci Zoo kontakt môžete zvieratká nakŕmiť, či pohladiť. Okrem zvieratiek tu je aj veľké jazero, leknovisko, samozrejme ihrisko a bufet. Viete tu stráviť 2 hodiny, ale aj celý deň.

Piešťany sú na jeseň nádherné

Koniec piešťanského hlásenia. Verím, že sme vás aspoň trošku inšpirovali a našli ste si aj neokukané miesta, ktoré stoja za návštevu. Pridávame ešte tip na článok o Čertovej peci, ktorá sa nachádza neďaleko Piešťan – krátka prechádzka popri zvieratkách k voľne dostupnej jaskynke.

Páčia sa vám naše tipy na výlety s deťmi? Prihlásite do nášho Novinkova a očakávajte pravidelnú dávku inšpirácií. Prípadne nás môžete sledovať aj na Instagrame alebo Facebooku

Pozdravujú vás Zvedavá mama Kristína a Veselý tato Radko

Malí Výletníci Novinkovo
Zvedavá mama & Veselý tato

Sme večne Zvedavá mama Kristína a Veselý tato Radko, ktorí na svojich potulkách s Malými výletníkmi nadšene objavujú čarovné zákutia rodného kraja a spoznávajú tvorbu šikovných rodákov. Veľmi radi Vám priblížime naše objavy a postrehy z výletov po Slovensku a vás a vašich malých cestovateľov inšpirujeme k nezabudnuteľným zážitkom. › Náš príbeh ‹

38 Zdielaní
Zdieľaj