Náš príbeh

Malí človiečikovia v rodine predstavujú nepredstaviteľný dar. Sú to skvelí parťáci, poslucháči, motivátori, coachovia, zabávači… Je až neuveriteľné ako rozvíjajú našu osobnosť. Aj ten náš Malý výletník. Je to veľký zvedavec, rád spoznáva okolie a len tak na jednom mieste neobsedí. Doma má už všetko naštudované a najviac oceňuje, keď môže vyštartovať za dobrodružstvom von. Aj preto sa snažíme absolvovať pravidelne menšie či väčšie výletiky a spoločne spoznávať krásy najmä Slovenska. Dnes už máme pekne zabehnutý náš výletnícky systém, minimalizovaný stres z cestovania s malými deťmi a o to väčší elán a radosť z nových zážitkov.

Strbske pleso
Štrbské pleso
Prasiatka
Kŕmime prasiatka

Teraz sa nám to už ľahko píše, ale nie vždy sme boli takí “frajeri”. Ako prvorodičia sme si ani len nevedeli predstaviť, aká zmena nás narodením bábätka čaká. Teóriu sme si naštudovali, prelistovali sme mnoho knižiek, článkov, časopisov… A spätne sa nad tým len smejeme :-). Na bábätko sa nedá pripraviť. V prvom rade vás ovalí nával krásnych emócií a pocitov o akých sa vám ani nesnívalo…

Kostol svateho Michala archanjela
Kostol svätého Michala archanjela

… následne vás prevalcujú pocity strachu a úzkosti. Nálada sa strieda ako na horskej dráhe, o pobláznených hormónoch ženy po pôrode ani nehovoriac (už veľmi dobre chápem, prečo 6 týždňov sa volá 600-nedelie – ten čas vám pripadá ako celá večnosť 🙂 ). Tiež sme si prešli obdobím bezradnosti, neschopnosti, zmätenosti… Veľká vďaka patrí našej rodinke, ktorá nás podržala a povzbudila na ceste, na ktorej sa z nás začali formovať nové osobnosti – Zvedavá mama a Veselý tato :-).

Sitno
Cesta na Sitno
Medvedi cesnak
Na medveďom cesnaku

Náš malý drobec do nás vložil veľa dôvery, keď si nás vybral a tú predsa nechceme sklamať :-). Pomalými krôčikmi sme sa dennodenne spoznávali a navzájom sa od seba učili a ani nevieme kedy, negatívne pocity išli do úzadia a my sme si začali naplno vychutnávať rodičovstvo so všetkým čo k tomu patrí.

Vianočné trhy
Spoznávame ovocie na trhu

Už pred narodením synčeka sme boli pomerne aktívni. Akoby sme doháňali čas z mladosti, kedy sme veľa necestovali a patrili sme skôr medzi sídliskové deti svojej doby – Kristínka fanúšik telenoviel a seriálov a Radko ihriskový futbalista. Výlety sme dovtedy veľmi neabsolvovali, no odkedy sme začali spolu randiť, tak sme sa navzájom vyhecovali a začali sme spoznávať najmä krásne zákutia Európy a trošku aj Slovenska. Priznávame, že sme našu rodnú krajinu trošku zanedbávali, však to niekedy doženieme…

Metelkova
Ljubljana
Florencia
Florencia

A to sa aj stalo. Našim motorčekom sa stal náš synček, ktorému chceme ukázať v akej krásnej krajine sa narodil. Sprevádzať ho po čarovných dolinách, kopcoch, lúkach, lesoch, mestách, či dedinkách. Stretli sme sa s názormi, že “malé deti si z toho nič nemajú, aj tak si nič nepamätajú”. Áno, deti žijú najmä pre daný okamih. Ale ten okamih je krásny – keď vidíte ako fascinovane sleduje kone, ktoré sú niekoľkonásobne väčšie ako v knižke, keď zatají dych pri presune kabínkovou lanovkou alebo ako behá nadšene v botanickej záhrade a ovoniava všetky kvetinky. On si možno na tento zážitok v dospelosti nespomenie, ale vy si ho zapíšete do srdca.

marhulovy sad

Aj práve pre tieto životné chvíľky by sme sa s vami chceli podeliť o naše zážitky a skúsenosti z výletov po Slovensku a malých poznávačiek po Európe. Inšpirovať vás a vašich malých výletníkov na ceste za úžasnými dobrodružstvami, na ktoré budete ešte dlho v dobrom spomínať. 

Tešia sa na vás 

Zvedavá mama Kristína a Veselý tato Radko Ciglanskí

P.S.: v prípade otázok, nápadov a inšpirácií nás môžete kontaktovať na ahojte@malivyletnici.sk